Tadeusz tradycyjnie spiera WOŚP! Zapraszamy do licytacji!

wpis w: Bez kategorii | 0

Tadeusz od lat wspiera działania WOŚP i nie inaczej będzie w tym roku. Na Allegro możecie wziąć udział w licytacji jego świetnych rysunków przygotowanych specjalnie na tą okazję. Ahhh… mieć taki komplet z każdym z bohaterów – marzenie. Ale do zrealizowania, jak ktoś zamożny i ma chęć pomóc. Zapraszam w imieniu Autora do licytacji!

https://allegro.pl/uzytkownik/TadzioB?bmatch=cl-dict201214-ctx-uni-1-3-121

Puzzle już do nabycia!

wpis w: Bez kategorii | 0

Historyczne wydarzenie w twórczości Tadeusza Baranowskiego. Dzięki staraniom wydawnictwa ONGRYS po raz pierwszy ukazały się puzzle z bohaterami albumu „Skąd się bierze woda sodowa”. Można powiedzieć, że to mały limit, bo nakład wynosi 300 sztuk. Miejmy nadzieję, że to nie ostatnia taka akcja, a puzzle opiszę pod kątem wykonania, jak tylko do mnie przyjadą.

Puzzle pojawiły się w sprzedaży na stronie Gildia.pl – Księgarnia internetowa.

Te większe mające 560 elementów i po ułożeniu format A2 – kosztują 65zł, a mniejsze, czyli 99 elementów i po ułożeniu format A3 – kosztują 33zł. Przed świętami nie dojdą, ale i tak zalecam pośpiech ?

https://www.gildia.pl/gadzety/447240-puzzle-skad-sie-bierze-woda-sodowa-a2-560-elementow

https://www.gildia.pl/gadzety/447241-puzzle-skad-sie-bierze-woda-sodowa-a3-99-elementow

Jak to było z „Pawełkiem w kosmosie”?

wpis w: Bez kategorii | 0

A teraz pochylę się nad bardzo wczesną twórczością Mistrza. Cofniemy się aż do roku 1972 kiedy to Tadeusz dorabiał sobie w tygodniku Przyjaciółka, a jak wspomina, płacili przyzwoicie. Wtedy to powstało wiele jego bardzo realistycznych rysunków, na potrzeby ilustrowania artykułów. Kilka z rysunków prezentuję poniżej, część też sam autor zamieścił np. w dodatkach do limitowanego albumu „Tfffuj, do bani z takim komiksem!”.

W jednym z numerów Przyjaciółki w roku 1972 z okazji Dnia Dziecka ukazał się jedno stronicowy komiks zatytułowany „Pawełek w kosmosie”, podpisany „opracowanie i wykonanie T. Baranowski i J. Królikowski”. Niedawno otrzymałem zapytanie czy to na pewno komiks Tadeusza, więc i ja zapytałem u źródła.

Z powstaniem tej rysunkowej historyjki wiąże się zabawna historia. Otóż Tadek, jak każdy szanujący się młody człowiek lubił dobrą zabawę (bardzo pomagali studenci Akademii Sztuk Pięknych). A jak wiadomo po dobrej imprezie tzw. migrena potrafi pokrzyżować życiowe plany i terminy. Nie chcę zdradzać za dużo (poza tym nie umiem tak zabawnie opowiadać anegdot jak Tadeusz), ale mogę powiedzieć, że terminu dotrzymał Janusz Królikowski i to jest autorem rysunków w tym komiksie. Tadeusz natomiast narysował tytułową winietę. Jak się bawić to się bawić.

Za część rysunków i komiks dziękuję Piotrowi z profilu FB – Kultowe komiksy z czasów PRL-u .

Wystawa. Tadeusz Baranowski – miejsce w dymku.

wpis w: Bez kategorii | 0

Moi drodzy, tak wygląda wystawa twórczości Tadeusza Baranowskiego w BWA Jelenia Góra, zatytułowana „Miejsce w dymku”. Niestety galeria jest nieczynna do odwołania, a film bez dźwięku potęguje wrażenie pustki. Niemniej chciałbym tam być i herbatę z Wami pić. Wygląda to cudownie.