2 marca 2018 roku odbył się wernisaż wystawy „Teraz Komiks” w Muzeum Narodowym w Krakowie. Poniżej podaję informację za stroną Muzeum Narodowego. Odnotować należy fakt, że w otwarciu wystawy wziął udział sam Tadeusz Baranowski. Relację video z tego wydarzenia można zobaczyć tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=SDr728BPJJg

Na stronie muzeum wciąż można zakupić katalog wystawy: https://mnk.pl/sklep/produkt/teraz-komiks

Zestaw publikacji towarzyszących wystawie, związanych z Tadeuszem Baranowskim

Informacja ze strony Muzeum Narodowego w Krakowie:

„Po raz pierwszy w historii Muzeum Narodowe w Krakowie organizuje wystawę prezentującą oryginalne prace, wydawnictwa i przedmioty z lat 1871–2017, związane z komiksem w Polsce.Wystawie towarzyszy wydawnictwo „Teraz komiks!” pod redakcją Artura Wabika. To znacznie więcej niż katalog wystawy, znajdziemy tu historię polskiego i europejskiego komiksu, charakterystyki najpopularniejszych postaci i rysowników i mnóstwo barwnych ilustracji.”

„Na ekspozycji „Teraz komiks!” zgromadzono ponad 600 obiektów, w tym: szkice, plansze, tzw. blaudruki, albumy z rysunkami i autografami, a także książki, katalogi, czasopisma, druki ulotne oraz unikalne figurki, zabawki, monety, znaczki i przedmioty codziennego użytku. Wystawa może stać się okazją do przypomnienia sobie przyjaciół z dzieciństwa dla kilku pokoleń. W ich świat wprowadza nas Bezrobotny Froncek, bohater najdłużej ukazującej się polskiej serii prasowej. Towarzyszymy Koziołkowi Matołkowi, poznajemy najsłynniejszego krakowskiego dżentelmena, profesora Filutka i jego nieodłącznego towarzysza… Odwiedzimy Mirmiłowo, słowiański gród, w którym mieszkają Kajko i Kokosz. Razem z Jonkiem, Jonką i Kleksem wybierzemy się po smocze jajo i złoto Alaski. Nie zabraknie Tytusa, Romka i A’Tomka, a Bąbelek i Kudłaczek zaprowadzą nas do źródeł wody sodowej. Są i młodsi bohaterowie, jak jeżdżący na deskorolce Jeż Jerzy i walczący z osiedlową przestępczością Wilq…”